Szkoła Podstawowa nr 7 w Tomaszowie Maz.
Szkoła podstawowoa nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim
Szkoła
Sport
Zapobieganie nadwadze i otyłosci
BIP

"Mleko w szkole" i "Owoce w szkole"

Mleko w szkole W naszej szkole realizowane są europejskie programy "Mleko w szkole" i "Owoce w szkole". Uczniowie klas I-III otrzymują nieodpłatnie mleko oraz owoce i warzywa. Uczniowie klas IV-VI mleko.

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Rodzicu! Szkoła organizuje pomoc psychologiczno-pedagogiczną dla uczniów specjalnych potrzebach edukacyjnych. Więcej informacji znajduje się w publikacji
MOJE DZIECKO W PRZEDSZKOLU I SZKOLE.PORADNIK DLA RODZICOW UCZNIOW ZE SPECJALNYMI POTRZEBAMI EDUKACYJNYMI.
Dokument do pobrania

Aktualności

Wrzesień

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 w Szkole Podstawowej nr 7 odbędzie się poniedziałek 1 września o godz 9:00Kwiecień

9 kwietnia odbył się VIII Powiatowy Konkurs Plastyczny „Kredką Malowane pt.Wiosna”. Nasz szkoła jest inicjatorem i pomysłodawcą tego konkursu, który od ośmiu lat gromadzi i nagradza talenty plastyczne uczniów szkół podstawowych z powiatu tomaszowskiego.

W tym roku do konkursu przystąpiło 9 szkół które reprezentowało ogółem 27 uczniów. Jury w składzie Pani naczelnik Halina Szczucińska, dyr.SP7 Pani Beata Franczak, metodyk Mirosława Płacheta, Barbara Chmielnicka nauczyciel ZS w Smardzewicach i Beata Młynarczyk nauczyciel SP1 miało bardzo trudne zadanie ponieważ wszystkie prace były bardzo piękne.

Nagrodzeni zostali następujący uczestnicy konkursu

I miejsce Julia Pinczeska SP 1
II miejsce Patrycja Fila SP 14
III miejsce Katarzyna Szkuta Zespoł Szkół w Zawadzie

NAGRODA SPECJALA Izabela Kwapisiewicz SP 10
NAGRODA DYREKTORA SP7 Szymon Kowalczyk SP14
I wyróżnienie Anna Bida SP10, Wiktoria Szuwart SP Zawada
II wyróżnienie Aleksandra Gielec SP7, Zofia Maciejewska SP12
III wyróżniewnie Patrycja Jóźwik ZSP Smardzewice
Aleksandra Żegnałek SP 6

Marzec

Pierwszy dzień marca w szkole powitał nas miłymi informacjami. Szkolny zespół teatralny „Ulinki”w Regionalnym Przeglądzie Teatrów Amatorskich Piotrków Tryb.2014 pod patronatem Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi zdobył I nagrodę ze spektaklem „Samotny Jędruś”

Szkolna reprezentacja w piłce ręcznej zajęła V miejsce wśród drużyn chłopców województwa. łódzkiego. W pierwszych dwóch tygodniach marca w naszej szkole odbyły się miejskie zawody sportowe w mini piłce koszykowej dziewcząt i chłopców ze wszystkich szkół podstawowych w Tomaszowie Maz.
W wyniku tych rozgrywek drużyny zajęły następujące miejsca:

wśród dziewcząt :
I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 14
II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7
III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1

wśród chłopców :
I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 14
II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7
III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1

Luty

Zgodnie z co roczną tradycją w czasie karnawału, w naszej szkole zorganizowano zabawę karnawałową. W tym roku miała ona walentynkową oprawę. Razem z nami bawiły się przedszkolaki z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 9 .Zabawa przy zespole sprawiła , że wszyscy włączyli się do wspólnej zabawy , dzieci, nauczyciele i rodzice. Tegoroczna zabawa karnawałowa w SP 7 była bardzo udana. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni.

Styczeń

Podsumowaliśmy półroczne działania w ramach realizowanego projektu szwajcarskiego „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej”. Podczas zajęć uczniowie uczyli się przygotowywać zdrowe posiłki, codziennie uczestniczyli we wspólnych II śniadaniach podczas wyznaczonej przerwy śniadaniowej, tworzyli gazetki i prace plastyczne o tematyce prozdrowotnej, oraz uczestniczyli w spotkaniu ze specjalistą dietetykiem.

Grudzień

Grudzień to czas oczekiwania na święta, śnieg i miłe spotkania. Te dni przyniosły nam wiele przyjemnych chwil i wiadomości.

Zespół teatralny „Ulinki” odniósł sukces w Tomaszowskich Teatraliach zdobywając główna nagrodę- „ZŁOTĄ MASKĘ.

Ania Kowalska z klasy VI zajęła III miejsce miejskim konkursie plastycznym „Dziękuje , nie palę-to szkodzi” .Nagrody odebrali również laureaci konkursu”Kartka z aniołkiem”.

19 grudnia szkoła gościła grupę aktorów z Krakowa, którzy dowcipnie i pouczająco zaprezentowali uczniom sposób na zdrowy styl życia.

Przed feriami świątecznymi uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w klasowych wigiliach , które poprzedziły jasełka .

No flash player!

It looks like you don't have flash player installed. Click here to go to Macromedia download page.

Listopad

Społeczność uczniowska i nauczyciele uczestniczyli w wielu uroczystościach i imprezach okolicznościowych upamiętniających osoby i wydarzenia ważne dla każdego Polaka.

Przed DĘBEM PAMIĘCI znajdującym się obok naszej szkoły odbył się apel upamiętniający postać porucznika ANTONOIEGO ZIELIŃSKIEGO zamordowanego w KATYNIU w 1940r.

Uczennica klasy IVa Kasia Wereszka wzięła udział w VIII Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej, w którym zaprezentowała pieśń pt. „Warszawskie dzieci”.

Z okazji 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się uroczysty apel, który przybliżył uczniom Narodowe Święto, które obchodzimy 11 listopada. Wykonawcy wierszem i piosenką opowiedzieli czym dla naszego Narodu było odzyskania wolności i niepodległości w 1918r. Na budynku szkoły zatknięto flagę państwową a uczniowie klasy Va z wychowawcą uczestniczyli w miejskich uroczystościach.

23 listopada

na terenie naszej szkoły odbył się ogólnopolski rajd ”Dog-Orient”. Z całej Polski przyjechało kilkudziesięciu zawodników ze swoimi pieskami. Rajd obejmował trasę po okolicznych lasach i atrakcyjnych turystycznie miejscach naszej okolicy. Najlepsi zawodnicy dystans 26 km. pokonali w trzy godziny. Uczestnikami rajdu były także psy z tomaszowskiego schroniska, opiekunami ich byli młodzi wolontariusze.

No flash player!

It looks like you don't have flash player installed. Click here to go to Macromedia download page.

Październik

14 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie w sposób dowcipny i sympatyczny przedstawili charakterystyczne sylwetki uczniów w postaci „Szkolnego Atlasu Grzybów” W atlasie królowały następujące okazy: maruda lekcyjna, obgryzacz zaciekły, bujak pospolity, żarłok śniadaniowy, męczennik lekcyjny, strachlak nauczycielski i inne. Nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali wspaniałe życzenia i ordery : Pani Dyrektor Order Oczu Dookoła Glowy, nauczyciele klas O-III Ordery Matczynej Troskliwości , pedagog Order Pomocnej Dłoni, nauczyciel przyrody Order Czterolistnej Koniczyny, języka polskiego Order Profesora Miodka i inne .
Wspaniałą uroczystość miały również pierwszaki. Po kilku tygodniach nauki w szkole wspaniale zdały swój pierwszy egzamin pięknym występem .Każdy uczeń został PASOWANY przez Panią dyrektor Beatę Franczak na ucznia Szkoły Podstawowej nr7.Ten pierwszy sprawdzian przed gronem pedagogicznym, uczniami i rodzicami zdali wszyscy uczniowie po czym mogli wspólnie odpocząć po trudach uroczystości przy soku owocowym i deserze.

Wrzesień

W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła przystąpiła do realizacji PROJEKTU WSPÓŁFINANSOWANEGO PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ.
„Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej.” KIK/34
Projekt ten będzie realizowany w naszej szkole przez dwa lata ( 2013-2015).